Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jord 

BESKYDY LYSÁ HORA 30.12.2011

80 fotek 30.12.2011 - zobrazení
BESKYDY LYSÁ HORA 30.12.11

Malenovice-Satina BUS-ŽLUTÁ

VODOPÁDY SATINY
Přírodní památka Vodopády Satiny představuje unikátní část toku říčky Satiny v Lysohorské hornatině. Jedná se o cca 1 km dlouhý úsek, který má místy charakter soutěsky o hloubce až 15 m, s několika vodopády, peřejemi, přehrádkami a dalšími zajímavými tvary. Nachází se v masivu Lysé hory v údolím zářezu Satiny v nadmořské výšce 495 až 570 m, v úseku od mostu pod hotelem Petr Bezruč v místní čáti Hutě info. http://nature.hyperlink.cz/Beskydy/Vodopady_Satiny.htm
Pod Lukšincem
Přírodní památku Pod Lukšincem tvoří horské květnaté louky, které se nacházejí ve spodní části severovýchodně orientovaných svahů Lukšince - jedné z rozsoch Lysé hory. Leží v nadmořské výšce 610 až 640 m nad údolím říčky Satiny, asi 2 km jihovýchodně od Malenovic.
http://nature.hyperlink.cz/Beskydy/Vodopady_Satiny.htm

ONDRÁŠOVY DÍRY
představuje jeskynní systém na rozeklaném temeni rozsochy Lukšince, 2 km severozápadně od vrcholu Lysé hory (1323 m). Nachází se v nadmořské výšce 840 až 940 m v Lysohorské hornatině v centrální části Moravskoslezských Beskyd na území Malenovic a Starých Hamrů, CHKO Beskydy. Celková výměra 4,50 ha.
Celková hloubka je 34,5 m a délka všech průlezných prostor ve třech úrovních je největší dutina této jeskyně má rozměry 9x7 m a dosahuje výšky až 5 m. Malá Ondrášova jeskyně se nachází asi 40 m sv. od turistické cesty na Lysou horu, v místě, kde sedlo Lukšince začíná stoupat.
http://www.msregion.cz/cz/beskydy/priroda/zoo/ondrasovy-diry---pod-lysou-horou-5441/

LUKŠINEC rozcestník
Posezení dále po červené

LYSÁ HORA: (1323 m n. m.)[1]
je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, Těšínska a bývalá nejvyšší hora Protektorátu Čechy a Morava (přestože leží ve Slezsku).[2] Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na holém (lysém) vrcholu, na který vede silnice z Krásné, se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Lys%C3%A1_hora_(Moravskoslezsk%C3%A9_Beskydy)

ŽLUTÁ-KOBYLANKA-POD ČUPLEM

ŠANCE PŘEHRADA
Vodní nádrž Šance je údolní přehradní nádrž na horním toku řeky Ostravice v Moravskoslezských Beskydech, vybudovaná v letech 1964 až 1969. Název je odvozen od vrchu Šance (576 m) na levém břehu poblíž hráze. Při stavbě přehrady byla mj. zatopena centrální část obce Staré Hamry a zrušena železniční trať v úseku Ostravice-Bílá; silnice do Bílé musela být přeložena na estakádu ve svahu nad levým břehem. Hlavním účelem přehrady, situované pod řídce zalidněnou oblastí uprostřed Beskyd, je v současnosti shromažďování zásob pro výrobu pitné vody v úpravně Nová Ves ve Frýdlantu nad Ostravicí. Nádrž proto podléhá hygienické ochraně a koupání i jiné rekreační aktivity jsou v ní zakázány. Důležitým vedlejším využitím je regulace průtoku a ochrana před povodněmi.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%AD_n%C3%A1dr%C5%BE_%C5%A0ance

Dále po cestě Mazák rozc.-OSTRAVICE vlak

Podhorská obec Ostravice leží v centru rekreační oblasti Beskyd, 15,5 km jihovýchodně od okresního města Frýdku-Místku. Stejnojmenná řeka zde vytváří dlouhé, do krajiny široce rozevřené údolí, které se ve své horní části prudce zvedá k vrcholům Lysé hory a Smrku.
http://www.obec-ostravice.cz/

Celkem:asi15km
Počasí: Slabé trvalé sněžení.Teplota: -4,9 °C.
Dohlednost: 0,1 km
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron